Roztocza kurzu jak walczyć i wygrać? – postarajmy się odpowiedzieć na to pytanie.

Roztocza kurzu ( Acari) to małe, mikroskopijnych rozmiarów  pajęczaki, które osiągają rozmiary od 0,28 mm samice do  0,35 mm samce. W naszych mieszkaniach bytują głównie w pościeli, materacach, dywanach ale także w zasłonach, książkach i oczywiście w kurzu. Dlaczego właśnie tam? Są to miejsca, które zapewniają im nieustanny dostęp do pożywienia. Pokarmem dla roztoczy jest złuszczony  naskórek ludzki i zwierzęcy a także resztki organiczne. Człowiek produkuje w ciągu doby tylko ok. 1 gram  złuszczonego naskórka. Dla nas to niewiele dla roztoczy to pokarm, który jest w stanie  wyżywić populację 100 tysięcy. Roztocza najlepiej czują się w miejscach o wilgotności powietrza oscylującej wokół 55% do 80%. Temperaturze między 21°C a 28°C, która sprzyja ich wzrostowi oraz przeżywalności.

Cykl rozwojowy trwa 3-4 miesiące, pod koniec którego samice składają jaja od 30 do 50. W sprzyjających warunkach przeżywalność może się zwiększyć do 500 dni a samice mogą składać nawet do 105 jaj.

 

roztocze kurzu jak walczyć i wygrać

 

Maksymalne namnażanie występuje w okresie letnim, tj. od  lipca do końca września. Następnie dochodzi do wymierania populacji. Jesienią włączenie ogrzewania powoduje unoszenie kurzu. To korzystne warunki do ekspozycji na nagromadzone w okresie letnim alergeny.

 

Co nas uczula?

 

Mimo iż popularnie mówimy „ alergia na roztocza”, tak naprawdę  uczulają nas nie same roztocza. Uczulają ich odchody o mikrometrowych rozmiarach a konkretnie zawarta w odchodach substancja o nazwie guanina. Miesięcznie roztocze jest w stanie „wyprodukować” nawet 50 razy więcej odchodów niż liczy masa jego ciała!

 

 

Objawy alergii na roztocza kurzu to:

 

nieżyt nosa i katar

kichanie

łzawienie i zaczerwienienie oczu

świąd nosa duszności i świszczący oddech – często pojawiają się w silnych reakcjach alergicznych, są początkami astmy.

senność

uczucie zmęczenia

zmiany skórne zaczynając się w zgięciach łokci i kolan

bóle głowy

spadek odporności organizmu.

 

 

Roztocza kurzu jak walczyć i wygrać?

 

Czy musimy być  całkowicie bezbronni w walce  roztoczami i  skazani na przegraną? Przy zachowaniu wzmożonej czujności ( rozpoznaniu uczulenia na alergen roztoczy) i zintensyfikowaniu sprzątania oraz wietrzenia pomieszczeń – możemy zminimalizować do minimum ich  wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Jak walczyć z roztoczami:

 

 

Preparaty na roztocza kurzu czy pomogą?

 

Na rynku mamy dużą ilość preparatów na roztocza. Pamiętajmy jednak aby wybierać te, które są przebadane i będą gwarantowały, że będziemy mieli z nich więcej pożytku niż szkody. Zadbajmy o to, by ich skład był naturalny, aby związki chemiczne nie szkodziły tobie i twojej rodzinie, Zwróćmy uwagę, czy produkty były klinicznie lub laboratoryjnie przebadane pod kątem skuteczności, ponieważ da nam to gwarancję,  że będą działać. Pamiętajmy, roztocza namnażają sie w okresie od lipca do września a później wymierają, dlatego nie samo roztocze jest problemem i jego uśmiercenie produktem biobójczym. Należy zadbać aby alergen czyli odchody roztoczy, odnóża i resztki roztoczy nie alergizowały przedostając się do dróg oddechowych. W tym celu dobrze jest sięgnąć po produkty, które maja zdolność do denaturacji, zneutralizowania alergenu a nie tylko zlepianiu go tak aby nie unosił się w powietrzu. Taki produkt nie zagwarantuje nam eliminacji objawów alergicznych.

 

Acarix naturalny denaturat alergenów.

 

Acarix nie jest preparatem biobójczym i nie ma za zadanie zabijać, czy odstraszać roztoczy, ponieważ to nie eliminuje problemu. Aktywna substancja w Acarix pozbawia właściwości uczulających martwe tkanki i białka odchodów roztoczy i sprawia, że nie wywołują one odpowiedzi alergicznej w organizmie człowieka. Acarix zmienia rownież ph środowiska, w którym żyją roztocza, tak aby przerwać łańcuch pokarmowy i przyczynić się do ich wyginięcia. Preparat został laboratoryjnie przebadany w USA, a  w swoim składzie nie zawiera związków chemicznych.

10% Rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bieżąco z naszymi promocjami.

Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.
Translate »
Co mówią nasi Klienci
188 opinii
0