Jak działa spray na roztocza kurzu domowego Acarix

Jak działa spray na roztocza kurzu Acarix. Podstawowymi pojęciami do wyjaśnienia są antygeny i immunoglobuliny. Antygen to inaczej alergen. Alergeny nie posiadają wspólnej budowy chemicznej i strukturalnej. Mogą to być substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Nas interesuje alergen roztoczy i zwierząt domowych. Roztocze- szczególnie alergogenne są gatunki z rodzajów Dermatophagoides oraz Euroglyphus. Alergeny pochodzące z roztoczy to enzymy jelitowe obecne w ich odchodach (grupa 1 alergenów roztoczy) oraz białka tkanek (grupa 2 alergenów roztoczy). Sierść zwierzęca – najsilniejsze właściwości uczulające wykazują alergeny kota (ponad 50% uczulonych na alergeny zwierzęce).
W dalszej kolejności alergeny psa, świnki morskiej, myszy i królika – wszystkie zawarte są w sierści i złuszczonym naskórku, jak i w wydzielinach (ślina) i wydalinach (mocz i kał) tych zwierząt.

 

Immunoglobuliny to nic innego jak przeciwciała, rodzaj białek wydzielanych przez komórki plazmatyczne człowieka. Przeciwciała odpowiedzialne za reakcje alergiczne nazywamy IgE. Charakteryzują się zdolnością do swoistego rozpoznawania antygenu. Głównym zadaniem przeciwciał jest wiązanie antygenu w celu obrony organizmu. Fragmentami budowy antygenów są epitopy, czyli determinanty antygenowe łączące się bezpośrednio z przeciwciałem. Epitopy zbudowane są z białka i każdy epitop charakteryzuje się swoistą budową strukturalną: liniową, nakładającą się lub przestrzenną. Ujmując prosto aminokwasy czyli białko antygenu posiada kształt rozpoznawany przez przeciwciało. Gdy zostanie rozpoznany następuje wiązanie antygenu przez IgE  a w nastepstwie mamy odpowiedź alergiczną ze strony organizmu człowieka.

Jak działa spray na roztocza kurzu acarix?

W graficzny sposób denaturację antygenu można przedstawić  tak:

 

jak działa spray na roztocza acarix

 

Acarix bezpośrednio denaturuje epitop czyli pozbawia go kształtu, swoistej budowy tak aby przeciwciało nie rozpoznało go jako potencjalnego zagrożenia i nie wywoływało reakcji alergicznej. Acarix nie jest preparatem biobójczym ponieważ nie ma za zadanie zabijać lub odstraszać roztoczy. To nie eliminuje problemu. Związki alergizujące martwe tkanki roztoczy oraz ich odchody nadal pozostaną w naszym otoczeniu i będą uczulać.Aktywna substancja w Acarix pozbawia właściwości uczulających tkanki i białka odchodów roztoczy i sprawia, że nie wywołują one odpowiedzi alergicznej w organizmie człowieka.

Acarix jest całkowicie naturalny, nie zawiera akarycydu, benzoesanu benzylu ,kwasu taninowego, nie zawiera gazów pędnych. Podczas aplikacji nie podrażnia i nie wydziela uciążliwego zapachu. Nie ma konieczności wietrzenia pomieszczeń bądź odkurzania bezpośrednio po aplikacji. Acarix możemy stosowac wielokrotnie i działa do sześciu miesięcy po jednorazowej aplikacji.

Powrót