Alergia na roztocza objawy- jak rozpoznać

 

 

 

 

1 Alergia na roztocza objawy– jak rozpoznać?

 

Najczęstszymi objawami alergii na roztocza to:

katar

niedrożność nosa

częste kichanie i kaszel (pojawiające się szczególnie rano lub w trakcie sprzątania)

świąd nosa i wysuszenie śluzówki nosa

zaczerwienienie oczu

puchnięcie powiek

łzawienie oraz swędzenie oczu.

W zaostrzonych przypadkach może pojawić się zaczerwienienia skóry lub atopowe zmiany skórne szczególnie w zgięciach rąk i nóg.

Jeśli jeden lub kilka  objawów pojawiają się regularnie rano a nie mamy podwyższonej temperatury to możemy być pewni że to alergia na roztocza.

 

 

 

2 Co zabija roztocza i czy istnieją domowe sposoby na roztocza?

 

Oczywiście istnieje wiele substancji chemicznych, które są w stanie zabić roztocza kurzu. Najbardziej popularne to wszelkiego rodzaju akarycydy, selektywne związki chemiczne niszczące roztocza i larwy roztoczy używane w rolnictwie. Inną grupę stanowią związki organiczne jak np. soda, alkohol, olejki eteryczne np. z drzewa herbacianego, anyż, lawenda, goździki, biały ocet, używane w celu bardziej odstraszania niż eliminacji. Kolejnym związkiem, który przyczynić się może do zabicia roztoczy może być dimetikon, związek organiczny, który zlepia drobiny odchodów roztoczy i unieruchamia same roztocza, które w efekcie giną. Najskuteczniejszym sposobem na zabicie roztoczy jest temperatura, roztocza giną w wysokiej temp. pow. 60 C i niskiej poniżej zera.

 

 

3 Czego nie lubią roztocza i czy alkohol zabija roztocza?

Roztocza nie lubią niskiej temperatury poniżej zera oraz wysokiej powyżej 60 C. Najlepiej rozmnażają się w środowisku ciepłym o stosunkowo dużej wilgotności. Alkohol może wpływać na roztocza kurzu w taki sposób, że je zabije ale to nie rozwiąże problemu bo martwe roztocza ( a szczególnie odnóża) i  odchody nadal będą uczulać. Po odparowaniu alkoholu w materacu zostanie olbrzymia ilość martwych roztoczy i ich odchodów. Alkohol nie pozbawi aktywności biologicznej uczulających cząstek odchodów i odnóży roztoczy.

 

 

 

4 Jak stosować spray na roztocza Acarix?

 

Zalecane jest przed przystąpieniem do oprysku powierzchni, odkurzyć dokładnie miejsca aplikacji. Aplikować spray delikatna chmurą z odległości 20-30 cm. Powierzchnie opryskane nie powinny być przemoczone a tylko lekko wilgotne. Po aplikacji pozostawić powierzchnie do całkowitego wyschnięcia. Nie odkurzać po wyschnięciu preparatu. Stosować tylko na powierzchnie tekstylne, nie rozpylać w powietrzu nie używać na blaty czy podłogę nie stosować bezpośrednio na zwierzęta domowe.

 

5 Jaki skład posiada Acarix spray i czy jest bezpieczny?

 

W skład preparatu wchodzi dejonizowana woda, kwasek cytrynowy, regulator ph oraz niejonowy surfaktant- naturalna substancja denaturująca uczulające cząstki roztoczy zastrzeżona patentem producenta zgodnie z regulacją GHS Annex 4 section 3.3.

Produkt jest bezpieczny i posiada certyfikat Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska.

 

 

6 Czy można stosować spray Acarix w otoczeniu zwierząt domowych psa i kota?

 

Tak, preparat Acarix można stosować na legowiska zwierząt domowych psa i kota oraz w ich otoczeniu. Produkt nie wykazuje szkodliwego działania na organizmy zwierząt. Zwrócić należy uwagę na fakt, że zwierzęta domowe kot czy pies alergizują środowisko cały czas. Stosowanie środka Acarix będzie więc wymagało częstszych aplikacji, jak również dbania o ogólna czystość pomieszczeń i miejsc w których przebywają zwierzęta. Częstsze odkurzanie i ścieranie kurzu.

 

 

7 Na co zwrócić szczególna uwagę podczas stosowania preparatu Acarix?

 

Należy zwrócić szczególna uwagę na miejsce w którym śpimy i jest to kluczowe. Acarix spray na roztocza do materacy należy stosować w pierwszej kolejności na poduszkę , materac, a także na kołdrę, oraz wszelkie tekstylia, które towarzyszą nam w trakcie snu. W drugiej kolejności na wszystkie tekstylne powierzchnie jakie posiadamy w domu: sofy, dywany, poduszki, fotele.

 

 

8 Jak działa spray na roztocza Acarix i jak często należy go stosować?

 

Spray na roztocza do materacy Acarix działa trzy etapowo.

Ponieważ środek zawiera kwasek cytrynowy, który silnie zakwasza naturalne środowisko roztoczy i pozbawia je pokarmu, roztocza naturalnie obumierają. A więc zabija roztocza. Ponadto produkt zlepia drobiny odchodów roztoczy w większe nielotne cząstki, tak aby nie unosiły się w powietrzu i nie były inhalowane przez osoby uczulone. Chroni przed inhalacja alergenów. W ostatnim etapie substancja aktywna denaturuje czyli pozbawia aktywności biologicznej uczulające komponenty białkowe zawarte w odnóżach i odchodach roztoczy, tak że po aplikacji nie wywołują one reakcji alergicznej w organizmie człowieka. Chroni przed uczuleniem.

Po zastosowaniu preparatu nie wymagane jest odkurzanie powierzchni opryskanych. Według producenta produkt działa do 6 miesięcy, z doświadczenia zalecamy aby stosować go co 3-4 miesiące.

Powrót