ACARIX WASH DO STOSOWANIA W CELU OCHRONY PRZED DZIAŁANIEM WZIEWNYCH ALERGENÓW KAŁOWYCH ROZTOCZY KURZU DOMOWEGO W TRAKCIE PRANIA W NISKICH TEMPERATURACH.

Informacja dla użytkownika

ACARIX WASH denaturant alergenów kurzu domowego w procesie prania

Przed zastosowaniem zapoznać się z treścią ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości bądź pytań prosimy dzwonić pod numer 519-160-113

 1. CZYM JEST ACARIX WASH I JAKI JEST CEL ZASTOSOWANIA PREPARATU
 2. DLACZEGO PROFILAKTYKA OGRANICZANIA KONTAKTU Z ALERGENAMI WZIEWNYMI JEST WAŻNA
 3. ISTOTNE INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW ACARIX WASH
 4. JAK DZIAŁA PREPARAT ACARIX WASH — ALLERGEN DENATURING AGENTS
 5. STOSOWANIE PREPARAT ACARIX WASH
 6. OSTRZEŻENIA
 7. WYDAJNOŚĆ
 8. PRZECHOWYWANIE
 9. SKŁAD
 10. DOSTĘPNE PRODUKTY Z SERII ACARIX
ACARIX WASH

1 CZYM JEST ACARIX WASH I JAKI JEST CEL ZASTOSOWANIA PREPARATU

ACARIX WASH, preparat należy do grupy środków higienicznych stosowanych w procesie prania w pralkach w celu eliminowania ekspozycji organizmu na działanie alergenów wziewnych. Preparat stanowi roztwór zawierający aktywną substancję, która neutralizuje (denaturuje) główne alergeny roztoczy kurzu domowego oraz odzwierzęce i obniża ich stężenie w pościeli, ręcznikach, ubraniach, kocach i wszelkich tekstyliach poddanych praniu w niskiej temperaturze poniżej 60 C. Acarix aktywnie wspomaga leczenie alergii wziewnej oraz wyprysku atopowego u osób uczulonych. Szczególnie wskazany w przypadku: przewlekłego nieżytu nosa, przewlekłego, alergicznego nieżytu spojówek, astmy oskrzelowej, zespołu atopowego zapalenia skóry.


2 DLACZEGO PROFILAKTYKA OGRANICZANIA KONTAKTU Z ALERGENAMI WZIEWNYMI JEST WAŻNA.

Na świecie notujemy wysoką i stale rosnąca częstotliwość zachorowań na choroby alergiczne potwierdzoną w badaniach klinicznych. Udowodniono badaniami klinicznymi związek pomiędzy ekspozycją organizmu na wysokie stężenie alergenów kurzu domowego a rozwojem chorób alergicznych, takich jak: astma, alergiczny nieżyt nosa (ANN) i atopowe zapalenie skóry (AZS).Ponadto osoby uczulone doświadczają znacznego dyskomfort u objawiający się w jakości życia. Istnieje konieczność zatrzymania tzw,marszu alergicznego’po wystąpieniu pierwszych objawów alergicznych.


3 ISTOTNE INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW ACARIX WASH

Rodzaje alergenów występujące w domach to: alergeny roztoczy kurzu domowego, owadów, alergeny hodowanych zwierząt domowych, zarodniki grzybów, pleśnie, pyłki roślin i wiele innych Największe znaczenie mają alergeny główne roztoczy : Der p 1 — najczęściej uczulający alergen roztocza Dermatophagoides pteronyssinus i Der f 1 — alergen główny gatunku D. farinae. Żródłem substancji uczulających są drobiny kału roztoczy jak również ich odnóża oraz martwe osobniki obecne w powietrzu.

Alergeny zwierząt domowych obecne w kurzu domowym stanowią przyczynę alergii u około 15-30% populacji osób uczulonych. Powszechnym jest główny alergen kota Fel d 1 (białko uteroglobulina), który ma silne właściwości uczulające a także alergeny psa Can f 1. Stanowią one składniki śliny, moczu i naskórka tych zwierząt.

Atopia to genetycznie uwarunkowana reakcja, polegająca na nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej na małe dawki antygenów, w wyniku której dochodzi do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE skierowanych głównie przeciwko tym alergenom. Osoby zatopią reagują w sposób chorobowy na styczność z pospolitymi substancjami otaczającego środowiska, nieszkodliwymi dla osób zdrowej populacji. Wśród chorych na AZS obserwuje się zwiększenie reakcji chorobowych w przypadku zetknięcia niektórych syntetyków lub polimerów pochodzenia naturalnego (guma, lateks, kleje itd.) ze skórą. Cecha ta może ujawnić się pod postacią tzw. chorób atopowych:astmy oskrzelowej,atopowego zapalenia skóry (AZS),sezonowego lub przewlekłego kataru siennego,pokrzywki,alergicznego zapalenia spojówek


4 JAK DZIAŁA PREPARAT ACARIX WASH — ALLERGEN DENATURING AGENTS

Preparat zmniejsza objawy alergii roztoczowej poprzez denaturację ( utratę aktywności biologicznej) alergenów kałowych roztoczy kurzu domowego, a także alergenów odzwierzęcych (sierść i naskórek psa i kota). Produkt przeznaczony do prania tkanin w niskich temperaturach ( poniżej 60 C). Działanie prodktu polega na denaturacji komponentów białkowych roztoczy oraz odzwierzęcych tak, że nie zachodzi wiązanie przeciwciał Ige z alergenem, w efekcie nie dochodzi do reakcji alergicznej w organizmie osoby uczulonej. Do stosowania bezpośrednio w procesie prania bez koniecznosci wstepnego namaczania tkanin. Przeznaczony dla osób z atopowym zapaleniem skóry,uczuleniem na roztocza kurzu i astmatyków, polecany do do pranie bielizny i pościeli dzieci i niemowląt. Hipoalergiczny nie zawierający chemii, bezzapachowy, nie toksyczny dla ludzi, roślin i zwierząt


 • Pranie poniżej 60 stopni

5 STOSOWANIE PREPARAT ACARIX WASH

Produkt gotowy do użycia. Stosować do prania pościeli, kocy, poszewek na poduszki, prześcieradeł, reczników,bielizny. 50 ml preparatu dodać do ostatniego cyklu płukania tkaniny w pralce, lub dodać produkt do komory w pralce przeznaczonej do dozowania środka do płukania tkanin. Nie łączyć z środkiem do płukania. Nie ma konieczności wstepnego namaczania tkanin przed procesem prania. Produkt skuteczny w niskich temperaturach.Opakowanie 200 ml wystarcza na cztery prania.
Produkt można stosowac do prania tkanin służących jako legowisko dla zwierząt domowych.


 • Bielizna

 • Pościel

 • Ubranka dziecięce

 • Legowiska zwierząt

 • Zabawki

6 OSTRZEŻENIA

Przed zastosowaniem preparatu Acarix Wash przeczytać etykietę na produkcie. Unikać aplikacji bezpośrednio na skórę, unikać kontaktu z oczami. W przypadku przedostania się preparatu do oczu należy przemyć je obficie czystą letnią wodą. W razie konieczności zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wystąpienia podrażnienia na skórze przemyć miejscowo wodą.

Środki Ostrożności:
Produkt może wywoływać podrażnienie oczu oraz skórywarning

W razie konieczności zasięgnąć porady lekarza
Chronić przed dziećmi.

7 WYDAJNOŚC

200 ml preparatu Acarix Wash wystarcza na wykonanie czterech prań z wsadem do 4 kg


 • Pranie

8 PRZECHOWYWANIE

W celu kolejnej aplikacji przechowywać w suchym nie nasłonecznionym miejscu. W miejscu niedostępnym dla dzieci.

9 SKŁAD

Deionized Water CAS No:7732-18-5 75 – < 90 dejonizowana woda
Nonionic surfactants CAS No:Trade Secret 5 – < 15 niejonowy surfaktant -chroniony patentem producenta
Citric acid CAS No:77-92-9 5 – < 15 kwasek cytrynowy


10 DOSTĘPNE PRODUKTY Z SERII ACARIX
Acarix filter

Acarix Filter

Preparat antyalergiczny do stosowania w odkurzaczach posiadajacych włókninowe torby filtracyjne jak również do filtrów Hepa w celu
zapezpieczenia przed wydmuchiwaniem cząstek uczulających do pomieszczeń w trakcie odkurzania.

Acarix spray

Acarix Spray

ACARIX SPRAY do stosowania w celu zmniejszenia reakcji alergicznej na działanie alergenów kałowych roztoczy kurz i odzwierzęcych w miejscach najbardziej narażonych na ich występowanie (materace, poduszki, dywany, pluszowe, zabawki)

Acarix spot

Acarix Spot

Preparat przeznaczony do odplamiania
i czyszczenia u osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy.


PRODUCENT:

Gemtek Product LLC 4640 East Elwood Street / Phoenix, AZ 85040 USA

Wyłączny dystrybutor w Polsce

Clean-bi, Równa 4 lok 1, 25-016 Kielce, www.acarix.pl , www.clean-bi.pl

Powrót