ACARIX SPRAY DO STOSOWANIA W CELU OCHRONY PRZED DZIAŁANIEM WZIEWNYCH ALERGENÓW KAŁOWYCH ROZTOCZY KURZU DOMOWEGO ORAZ ODZWIERZECYCH.

Informacja dla użytkownika

ACARIX denaturant alergenów kurzu domowego-spray

Przed zastosowaniem zapoznać się z treścią ulotki. W razie jakichkolwiek wątpliwości bądź pytań prosimy dzwonić pod numer 519-160-113

 1. CZYM JEST ACARIX SPOT I JAKI JEST CEL ZASTOSOWANIA PREPARATU
 2. STOSOWANIE PREPARAT ACARIX SPRAY
 3. OSTRZEŻENIA
 4. WYDAJNOŚĆ
 5. PRZECHOWYWANIE
 6. SKŁAD
 7. DOSTĘPNE PRODUKTY Z SERII ACARIX
ACARIX SPRAY

1 CZYM JEST ACARIX SPOT I JAKI JEST CEL ZASTOSOWANIA PREPARATU

ACARIX Spray, preparat należy do grupy środków higienicznych stosowanych w mieszkaniach bądź w pomieszczeniach użyteczności publicznej w celu eliminowania ekspozycji organizmu na działanie alergenów wziewnych. Preparat stanowi wodny roztwór zawierający aktywną substancję, która neutralizuje (denaturuje) główne alergeny roztoczy kurzu domowego oraz odzwierzęce i obniża ich stężenie o 95% w pomieszczeniach mieszkalnych. Acarix wspomaga leczenie alergii wziewnej oraz wyprysku atopowego u osób uczulonych. Szczególnie wskazany w przypadku: przewlekłego nieżytu nosa, przewlekłego, alergicznego nieżytu spojówek, astmy oskrzelowej, zespołu atopowego zapalenia skóry.


2 DLACZEGO PROFILAKTYKA OGRANICZANIA KONTAKTU Z ALERGENAMI WZIEWNYMI JEST WAŻNA.

Na świecie notujemy wysoką i stale rosnąca częstotliwość zachorowań na choroby alergiczne potwierdzoną w badaniach klinicznych. Udowodniono badaniami klinicznymi związek pomiędzy ekspozycją organizmu na wysokie stężenie alergenów kurzu domowego a rozwojem chorób alergicznych, takich jak: astma, alergiczny nieżyt nosa (ANN) i atopowe zapalenie skóry (AZS). Znaczny dyskomfort objawiający się w jakości życia chorych na alergię, oraz wysokie koszty leczenia. Konieczność zatrzymania tzw.„marszu alergicznego°po wystąpieniu pierwszych objawów alergicznych.


3 ISTOTNE INFORMACJE DLA UŻYTKOWNIKÓW ACARIX SPRAY

Rodzaje alergenów występujące w domach to: alergeny roztoczy kurzu domowego, owadów, alergeny hodowanych zwierząt domowych, zarodniki grzybów i pleśnie, pyłki roślin i wiele innych Największe znaczenie mają alergeny główne roztoczy : Der p 1 — najczęściej uczulający alergen roztocza Dermatophagoides pteronysslnus i Der f 1 — alergen główny gatunku D. farinae. Źródłem substancji uczulających są drobiny kału roztoczy jak również ich odnóża oraz martwe osobniki obecne w powietrzu.

Alergeny zwierząt domowych obecne w kurzu domowym stanowią przyczynę alergii u około 15-30% populacji osób uczulonych. Powszechnym jest główny alergen kota Fel d 1 (białko uteroglobulina), który ma silne właściwości uczulające a także alergeny psa Can f 1. Stanowią one składniki śliny, moczu i naskórka tych zwierząt.

Stała ekspozycja na wymienione wyżej alergeny może prowadzić do atopi.

Atopia to genetycznie uwarunkowana reakcja, polegająca na nieprawidłowej odpowiedzi immunologicznej w wyniku której dochodzi do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE skierowanych przeciwko alergenom. Osoby z atopią reagują w sposób chorobowy na styczność z pospolitymi substancjami otaczającego środowiska, nieszkodliwymi dla osób zdrowych. Cecha ta może ujawnić się pod postacią tzw. chorób atopowych: astmy oskrzelowej, atopowego zapalenia skóry (AZS),sezonowego lub przewlekłego kataru siennego, pokrzywki, alergicznego zapalenia spojówek


4 JAK DZIAŁA PREPARAT ACARIX SPRAY — ALLERGEN DENATURING AGENTS

Preparat zmniejsza objawy alergii roztoczowej poprzez denaturację ( utratę aktywności biologicznej) alergenów kałowych roztoczy kurzu domowego, a także alergenów odzwierzęcych (sierść, ślina i naskórek psa i kota). Po zastosowaniu środka następuje rozbicie struktury białkowej antygenów„wzorca białkowego antygenu”, a w konsekwencji, następuje utrata zdolności wiązania przeciwciał Ige z alergenem, organizm ludzki nie rozpoznaje alergenu, co przyczynia się do braku odpowiedzi alergicznej w organizmie. Znaczna poprawa u osób uczulonych następuje już w pierwszym dniu od zastosowania preparatu. Preparat działa do 6 miesięcy po odpowiednim zastosowaniu.


5 STOSOWANIE PREPARAT ACARIX SPRAY

Acarix należy stosować w pomieszczeniach i miejscach szczególnie ważnych ze względu na profilaktykę chorób alergicznych Uwagę należy zwrócić na łóżka i miejsca do spania, materace,kołdry, poduszki, meble z tapicerką, a także dywany, wykładziny, zasłony czy pluszowe zabawki dla dzieci.

Wysoka wilgotność względna powietrza (70-80%) i temperatura w granicach od 20 do 25°C oraz dostępność pożywienia stanowią idealne warunki do namnażania się populacji roztoczy a także do występowania grzybów pleśniowych. Takie warunki panują w materacach szczególnie w sezonie grzewczym.

W celu aplikacji Acarix Spray: zdjąć poszewki z poduszek i kołder, rozpylać delikatną chmurą z odległości 20-30 cm. W trakcie aplikacji nie ma konieczności przemaczania powierzchni spryskiwanych, powinny pozostać lekko wilgotne. Po naniesieniu preparatu pozostawić do wyschnięcia w suchym miejscu. Acarix nie zawiera gazów pędnych ani żadnych środków chemicznych, nie podrażnia podczas stosowania, nie ma konieczności wietrzenia pomieszczeń ani ponownego odkurzania po aplikacji. Powierzchnie opryskane można użytkować natychmiast po wyschnięciu

 • jak stosować Acarix Spray
  Zabawki
 • jak stosować Acarix Spray
  Meble
 • jak stosować Acarix Spray
  Materace
 • jak stosować Acarix Spray
  Legowiska zwierząt
 • jak stosować Acarix Spray
  Foteliki
 • jak stosować Acarix Spray
  Dywany

6 OSTRZEŻENIA

Przed zastosowaniem preparatu Acarix Spray przeczytać etykietę na produkcie. Nie należy stosować doustnie
i unikać aplikacji bezpośrednio na skórę, unikać kontaktu z oczami. W przypadku przedostania się preparatu do oczu należy przemyć je obficie czystą letnią wodą. W razie konieczności zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wystąpienia podrażnienia na skórze przemyć miejscowo wodą.

Środki ostrożności:
Produkt może wywoływać podrażnienie oczu oraz skórywarning

W razie konieczności zasięgnąć porady lekarza Chronić przed dziećmi.

7 WYDAJNOŚC

400 ml preparatu Acarix spray wystarcza do oprysku 40 m2 powierzchni zabezpieczanej, co odpowiada dziesięciu sztukom średniej wielkości materacy 200×200.


8 PRZECHOWYWANIE

W celu kolejnej aplikacji przechowywać w suchym nie nasłonecznionym miejscu. W miejscu niedostępnym dla dzieci.

9 SKŁAD

Deionized Water CAS No:  7732-18-5  75 – < 90 dejonizowana woda
Nonionic surfactants CAS No: Trade Secret  5 – < 15 niejonowy surfaktant – chroniony patentem producenta
Citric acid CAS No: 77-92-9 5 – < 15 kwasek cytrynowy


10 DOSTĘPNE PRODUKTY Z SERII ACARIX

jak stosować Acarix Wash

Acarix Wash

Preparat antyalergiczny do prania w niskich temperaturach w celu
denaturacji komponentów białkowych roztoczy kurzu domowego.

jak stosować Acarix Wash

Acarix Filter

Preparat antyalergiczny do stosowania w odkurzaczach posiadających włókninowe torby filtracyjne jak również do filtrów Hepa w celu zabezpieczenia przed wydmuchiwaniem cząstek uczulających do pomieszczeń w trakcie odkurzania.

jak stosowć Acarix Wash

Acarix Spot

Preparat przeznaczony do odplamiania
i czyszczenia u osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy.


PRODUCENT:

Gemtek Product LLC 4640 East Elwood Street / Phoenix, AZ 85040 USA

Wyłączny dystrybutor w Polsce

Clean-bi, Równa 4 lok 1, 25-016 Kielce, acarix.pl , clean-bi.pl

Powrót